Soutěže družstev zahájeny

V sobotu 5. 6. 2021 se na hřišti v GC Alfrédov jako první do soutěží družstev zapojila družstva chlapců a dívek do 18 let. Náš klub v družstvu chlapců reprezentovali Sebastian Angene, Matyáš Heřta, David Staněk a Tomáš Zikmund. Nejlépe se dařilo Matyášovi, který zahrál 78 ran, ostatní členové družstva shodně zahráli pod své možnosti 91 ran. V regionální kvalifikaci na Mistrovství ČR družstev chlapců startovalo 16 klubů a naše družstvo se umístilo na 11. místě.

Družstvo dívek startovalo ve složení Barbora Brümmerová, Adéla Hrdonková, Izabela Kudličková a Anna Slavíková. V konkurenci 14 klubů se naše družstvo umístilo na 8. místě.

Celkové výsledky Regionální kvalifikace družstev na Mistrovství družstev do 18 let chlapců a dívek > Regionální kvalifikace družstev mládeže – M ČR družstev do 18 let – ZÁPAD | Česká golfová federace (cgf.cz)

Od pátku 11. 6. 2021 byly zahájeny soutěže družstev mužů a žen. Družstvo mužů ve složení Rudolf Nechanický, Oldřich Nechanický, Tomáš Hlas, Matyáš Heřta, Dominik Šesták, Pavel Foubík a Zdeněk Rozsypálek hrálo na hřišti Panorama Golf Resort Kácov první tři kola kvalifikace Extraligy družstev mužů. Po vydařeném prvním kole, kdy naše družstvo bylo na 6. místě si vybrali naši hráči horší druhý den a spadli na 9. místo. Ve zlepšeném třetím kole se nakonec naše družstvo posunulo na 8. místo.

Celkové výsledky Extraliga družstev mužů > EXTRALIGA družstev mužů a žen 2021 - 1. až 3. kolo | Česká golfová federace (cgf.cz)

Družstvo žen, které hraje 1. ligu hrálo ve složení Amálka Němečková, Anna Brümmerová, Martina Chladová a Aneta Málková. První dvě kola kvalifikace se hrála za větrného počasí na hřišti GC Mstětice. Našemu družstvu nevyšlo především druhé kolo a je na 9. místě.

Celkové výsledky 1. liga družstev žen > 1. LIGA družstev mužů a žen 2021 - 1. a 2. kolo - ZÁPAD | Česká golfová federace (cgf.cz)

Poslední kolo kvalifikace a následně finálová část se odehrají na konci července. Extraliga mužů se bude hrát 28. 7. – 31. 8. 2021 na hřišti GC Karlštejn a 1. liga žen 30. 7. – 1. 8. 2021 na hřišti GC Kynžvart.

Od pondělí 14. 6. 2021 startovala naše družstva seniorů na Mistrovství ČR seniorských klubových družstev v jamkové hře.

Náš klub reprezentovali Antonín Kunšta, Pavel Pilip, Václav Lojín, Stanislav Kopejtko, Oldřich Tobrman a Zdeněk Kodejš, v seniorkách Klára Koudelka, Helena Janoudová, Michaela Křížová, Adéla Kroupová a Aneta Benediktová.

Naše družstvo seniorů narazilo v prvním kole na silný tým GC Hodkovičky, se kterým prohrálo 4,5 / 0,5, ve druhém kole prohrálo s GC Praha 3,5 / 1,5 a v zápase o udržení se utkalo se seniory z GC Líšnice, ve kterém nakonec v rozehrávce prohrálo těsně 3 / 2 a pro příští rok sestoupilo do Poháru ČR družstev seniorů.

Úspěšnější bylo naše družstvo seniorek, které v prvním kole zvítězilo na hráčkami GC Mstětice 2,5 / 0,5, v semifinále podlehly těsně naše hráčky družstvu GC Karlovy Vary  2 / 1. V zápase o 3. místo se za nerozhodného stavu 1 / 1 rozhodovalo ve třetím utkání, kde naše hráčka na 20 jamce podlehla své soupeřce z GC Loreta Pyšely. Přesto lze 4. místo považovat ve stále větší konkurenci za úspěch a našim seniorkám gratulujeme.

Celkové výsledky Mistrovství ČR klubových družstev seniorů v jamkové hře > MČR skd 2021 – ČSGA (csga.cz)