Družstvo žen přivezlo domů 8. místo!

Naše extraligové družstvo žen se zúčastnilo European Ladies‘ Club Trophy 2018 v Bulharsku, kde obsadily krásné 8. místo. Trio našich žen ve složení Silvie Dittertová, Stanislava Kopejtková a Martina Kodejšová bojovalo o vítězství s 15 týmy z celé Evropy. V prvním kole uhrály naše ženy celkový výsledek 155 (+11) a umístily se tak po prvním kole na 10. místě. V soutěži jednotlivců si po prvním kole vedly dívky následovně: T10. Silvie Dittertová +2 (74), T29. Stanislava Kopejtková +9 (81) a T33. Martina Kodejšová +10 (82). Druhý hrací den v Pravets Golf Clubu přinesl posun našeho družstva na 9. místo s výsledkem +18 (155, 151). Po druhém kole v rámci soutěže jednotlivců došlo také k posunům na vyšší pozice, a to následovně: T9. Silvie Dittertová +4 (74, 74), T29. Martina Kodejšová +15 (82, 77) a 33. Stanislava Kopejtková +16 (81, 79).

Třetí a poslední hrací den se na Soutěži evropských mistrovských klubů nesl v duchu skvělých výsledků, kde naše ženy opět uhrály výsledek +7 stejně jako ve druhém kole a umístily se tak v celkovém pořadí na 8. místě s týmovým výsledkem +25 (155, 151, 151). V soutěži jednotlivců se naše ženy umístily: T9. Silvie Dittertová +6 (74, 74, 74), T28. Martina Kodejšová +20 (82, 77, 77) a T29. Stanislava Kopejtková +21 (81, 79, 77). Martina Kodejšová okomentovala účast družstva RGCML slovy: „Cíl skončit do šestého místa se nám bohužel nepodařilo splnit, ale osmé místo není žádný průšvih,“ hodnotila Martina Kodejšová, kterou mrzel ve finálovém kole utopený míček na jamce č. 8. „Dnes bylo navrtáno docela blízko vodě, míčky navíc po svahu rychle sbíhaly do vody, nakonec z toho byl tripláč, čehož je určitě škoda,“ okomentovala naše hráčka.

Vzhledem k lepšímu škrtanému výsledku ve finálovém kole se vítězkami staly hráčky německého Hamburger GC, které dosáhly na celkové skóre -12.

Jménem Royal Golf Clubu Mariánské Lázně gratulujeme celému našemu týmu k získanému 8. místu na European Ladies´ Club Trophy 2018!

Účast družstva v turnaji European Ladies‘ Club Trophy 2018 byla finančně podpořena Karlovarským krajem.