Czech RAF Golf Trophy 2021

V neděli 12. 9. 2021 se Royal Golf Club Mariánské Lázně opět vrátil zpět v čase do dob II. světové války, kde bojují naši vojáci ve službách RAF – Britského královského letectva. Královská tradice pořádání turnaje byla dodržena a 4. ročník Czech RAF Golf Trophy se mohl uskutečnit díky spolupráci Royal Golf Clubu Mariánské Lázně společně s Whisky & Kilt Golf Clubem, samozřejmě za přátelské podpory všech, kteří měli tu čest a znali Milana Hroudu (zakladatele turnaje), a to konkrétně Czech Spitfire Club, čeští RAFáci a sklářská dílna Milana Mottla, která věnovala unikátní trofeje do turnaje a společnosti Whisky & You za tekuté ceny pro vítěze. Na jamce č. 1 se od brzkého rána mohli návštěvníci RGCML těšit na profesionálně připravený styl letiště kdesi uprostřed britských ostrovů, který dokonale dokreslovala maketa letounu Spitfire a čeští RAFáci s jejich zajímavým doprovodným programem.

V 9:30 odstartovaly všechny letky cannon startem v počtu 76 hráčů, kteří byli rovnoměrně rozděleni do devatenácti čtyřčlenných letek, které mezi sebou bojovaly o vítězství v turnaji. Po hře čekal na bojové letky britsky stylizovaný raut, který připravil tým profesionálů z Royal Spoon Restaurant. Po vyhodnocení výsledků turnaje se přistoupilo k závěrečnému ceremoniálu a vyhlášení výsledků turnaje, kde byly nejdříve vyhodnoceny vložené soutěže.

LONGEST DRIVE – ŽENY: JEŽKOVÁ Michaela

NEAREST TO THE PIN: NECHANICKÝ Oldřich sn.

NEAREST TO THE BOTTLE: KUNŠTA Antonín

Následně byly vyhlášeny vítězné letky, kde se absolutním vítězem Czech RAF Golf Trophy 2021 stala bojová letka ve složení:

1. místo: BOUKALOVÁ Blanka, BADER Ingrid, BOUKAL Robert sn., BADER Peter – výsledek: 127 Stb. bodů

2. místo: VYDROVÁ Zuzana, TUNYSOVÁ Jana, VYDRA Vladimír, RADA David – výsledek: 119 Stb. bodů

3. místo: MOUROVÁ Marcela, GAJDA Maxim, GAJDA Ivan, GAJDA Marian – výsledek: 118 Stb. bodů

V Brutto – kategorii zvítězil: KOPEJTKO Stanislav

Velké poděkování patří všem, kteří byli součástí letošního ročníku Czech RAF Golf Trophy 2021 a přijeli uctít památku československým hrdinům, kterým dodnes vděčíme za naši svobodu a zavzpomínali si na našeho kamaráda Milana Hroudu.