CZECH RAF GOLF TROPHY 13. 9. 2020

V roce 2018 byla v Royal Golf Clubu Mariánské Lázně společně s Milanem Hroudou založena královská tradice, golfový turnaj CZECH RAF GOLF TROPHY k uctění památky československých letců a pozemního personálu, kteří během 2. světové války sloužili a létali v RAF. Kde jinde by se tato akce měla uskutečnit než v našem královském golfovém klubu, navíc s ohledem na vazby s britskou královskou rodinou. 
Royal Golf Club Mariánské Lázně společně s Whisky & Kilt Golf Club dodrželi tradici konání turnaje a uspořádali již 3. ročník CZECH RAF GOLF TROPHY, který se uskutečnil v neděli 13. 9. 2020. V 9:00 při slavnostním zahájení přivítali všechny přítomné Martin Hurajčík, Pavel Východský, Jiří Pos a Zdeněk Kodejš, kteří pronesli pár slov a připomněli osudy i činy hrdinů, na které je potřeba stále vzpomínat. Poté si převzal slovo Oldřich Nechanický a informoval hráče o pravidlech turnaje.
 
Od brzkého rána byl u odpaliště jamky č. 1 připraven doprovodný program akce, který všechny návštěvníky vrátil v čase. Návštěvníci měli možnost vidět v přímém přenosu dech beroucí přelet letounu Spitfire nad naším hřištěm, který pilotoval zkušený pilot Steve Stead, jemuž jménem RGCML děkujeme za krásný zážitek. Profesionálně připravený styl letiště kdesi uprostřed britských ostrovů dokonale dokreslovala maketa letounu Spitfire, kterou doplňovali čeští RAFáci. 
 
V 10:00 všechny letky vzlétly, strategicky se rozmístily po hřišti dle startovní listiny a golfový turnaj mohl začít. Cca v 15:00 ze hřiště přiletěly první letky a společně zasedly k britsko – českému obědu, které si pro hráče připravil tým klubové restaurace Royal Spoon Restaurant. Po přistání všech letek a po vyhodnocení výsledků turnaje se přistoupilo k závěrečnému ceremoniálu a vyhlášení výsledků turnaje. Ještě předtím, než došlo k vyhlášení výsledků turnaje, byl oficiálně za přítomnosti Jana Budky předán dar z vložené soutěže Nearest to the bottle ve výši 30 000 Kč Františkovi (našemu Fanymu) na jeho zdravotní vozíček, který nutně potřebuje. František společně s maminkou přišli pozdravit všechny zúčastněné, převzít od vedení Whisky & Kilt Golf Clubu peněžitý dar a poděkovali všem za pomoc Fanymu. 
 
Jako první došlo na vyhlášení vložených soutěží, kde kraloval Jan Katina, který si odnesl ceny za Longest drive – muži i za Nearest to the pin – společný, kde si uhrál krásné kožené rukavice, které do turnaje věnovala společnost BOHEMATIC. Cena za Longest drive – ženy patřila Ivetě Husníkové. V kategorii Brutto – ženy zvítězila Iva Chládková a na prvním místě v kategorii Brutto – muži se umístil Michal Kandráč. 
 
Nejlepší letkou se pro rok 2020 stal flight ve složení Iveta Husníková, Stanislav Husník, Andrea Pašková a Milan Pašek s krásným týmovým výsledkem 125 Netto bodů. 
 
Poděkování patří všem, kteří tuto unikátní akci podpořili. Opět jsme si společně mohli zavzpomínat na naši historii a měli jsme možnost vzdát hold našim československým hrdinům, kterým dodnes vděčíme za naši svobodu. Srdečné poděkování patří i všem, kteří tuto akci pomohli zrealizovat, a to Whisky & Kilt Golf Clubu, Czech Spirfire Clubu, českým RAFákům, klubové restauraci Royal Spoon Restaurant a sklářské dílně Milana Mottla, který věnoval unikátní trofeje do turnaje.