114th Anniversary Golf Tournament

V sobotu 31. 8. 2019 uspořádal Royal Golf Club Mariánské Lázně 4. ročník mezinárodního turnaje 114th ANNIVERSARY GOLF TOURNAMENT. Letošnímu ročníku předcházelo v pátek 30. 8. utkání mužských a ženských týmů mezi Royal GC Mariánské Lázně a Royal Mid Surrey. V utkání mužů obhajovali trofej nazvanou Callegari Cup hráči z Royal Mid Surrey. V napínavém průběhu pěti zápasů byli nakonec šťastnější muži z Royal Golf Clubu Mariánské Lázně, kteří tak získali putovní trofej na rok do naší klubovny. Ženské týmy se utkaly v letošním roce poprvé a hrály o putovní trofej Lady Luisa Abrahams. Družstva byla složena z osmi žen, kterým se sčítal dohromady výsledek na stablefordové body. V prvním ročníku byly úspěšnější ženy z Royal Mid Surrey, které si odvezly putovní trofej do svého klubu v Anglii.

Za krásného počasí se letošního turnaje 114th Anniversary Golf Tournament zúčastnilo 42 zahraničních hráčů převážně z Anglie, Skotska a Itálie. Startovní pole bylo doplněno na celkový počet 68 hráčů z českých klubů, kteří ve dvojicích reprezentovali své golfové kluby. Vedle soutěže klubových družstev se v turnaji vyhodnocovali i nejlepší individuální výsledky ve dvou kategoriích mužů a žen. V kat. mužů s HCP 0 - 12 zvítězil domácí Petr Tobrman, v další mužské kategorii s HCP 12,1 – 24 zvítězil Ian Davis z Eaton GC. V kategorii žen s HCP 0 – 14 zvítězila Nicol Hertgarten z Royal Mid Surrey GC a v kategorii HCP 14,1 – 28 zvítězila domácí hráčka Stanislav Málková. V klubové soutěži zvítězila dvojice David Tucker a Carrie Ward z Golf Clubu Littlestone. Přestože se jedná o jednokolový turnaj, většina účastníků přijela o několik dní dříve, aby se seznámili s karlovarským regionem, kde vedle golfových hřišť navštívili města Karlovy Vary a Mariánské Lázně.

Děkujeme sponzorům této akce, především Městu Mariánské Lázně a společnosti Opavia – LU, s.r.o. - závod Kolonáda.