Ryder Cup Rusko x Evropa

11. srpna 2018 v golf klubu PGA Zavidovo proběhl Ryder Cup Rusko vs. Evropa. Turnaje se zúčastnilo 20 hráčů z Royal Golf Club Mariánské Lázně a 30 hráčů z různých golfových klubů v Rusku. V týmovém utkání Česko vs. Rusko zvítězil tým ruských golfistů, avšak mezi vítězi zazněla i česká jména jako např. Martin Veselý, který obsadil krásné 3. místo v kategorii HCP 0 - 18,0. Další úspěchy sbírali naši hráči ve vložených soutěžích, Eva Filipová vyhrála vloženou soutěž nearest to the pin, vložená soutěž longest drive - ženy patřila naší hráčce Eleně Sorokině a cenu za longest drive - muži získal David Málek. Závěrečná ceremonie probíhala v přátelské atmosféře, kde si ruští a čeští golfisté spolu společně zazpívali píseň Kaťuša, Oči černé a později i ochutnali skvělé ruské jídlo. Vice prezident Kirill Kožuchov poděkoval manažerům klubů za organizaci turnaje a nabídnul ruským hráčům odvetu příští léto v Mariánských Lázních. Členy našeho klubu teď čeká prohlídka Moskvy a St. Petersburgu.